Przewodnik po najciekawszych miejsca rowerowych w Polsce

Polska oferuje miłośnikom jazdy na dwóch kółkach wiele pięknych i malowniczych miejsc. Rowerzyści, poruszając się po w miarę dobrej infrastrukturze mogą zwiedzić malownicze wybrzeże czy bardziej wymagające góry. Rowerem po Polsce przewodnik pokazać może gdzie wybrać się na rowerowy urlop i co najlepiej zobaczyć.

Sezon rowerowy w Polsce nie jest długi. Jednak prawdziwi miłośnicy dwóch kółek, wybierają się na wyprawy rowerowe nie tylko latem, ale również wczesną wiosną czy późną jesienią. W naszym kraju jest wiele ciekawych pod względem turystyki rowerowej miejsc, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym.

Rowerem po Polsce przewodnik

Polskie morze dla rowerzystów

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić rowerem jest polskie wybrzeże. Nadmorski szlak rowerowy, który biegnie od Świnoujścia do Półwyspu Helskiego oferuje rowerzystom dobrze przygotowaną trasę rowerową. Rowerzyści pojadą asfaltową ścieżką, jak również leśnym duktem czy wydmami. Infrastruktura noclegowa jest dobrze rozwinięta. Z łatwością więc można znaleźć miejsce noclegowe. W trakcie wycieczki przejeżdżamy przez parki narodowe – Słowiński i Woliński.

Bieszczady rowerem stoją

Popularne przysłowie, które mówi o rzuceniu wszystkiego i wyjechaniu w Bieszczady, idealnie pasuje do miłośników wycieczek rowerowych. Malownicza trasa Komańcza-Medzilaborce liczy sobie 160 kilometrów i przebiega częściowo przez Słowację. W trackie wyprawy w większości jedziemy po asfalcie, po drodze mijając wiele kapliczek i cerkwi.

Warmia i Mazury dla fanów kolarstwa

Warmia i Mazury to wspaniałe miejsce dla fanów dwóch kółek. Idealnie sprawdzi się tu rower szosowy. Bardzo często wybieraną trasą jest trasa z Giżycka do Mikołajek, stąd do Ełku. Malowniczą trasą z pięknymi widokami i zabytkami jest trasa dookoła jeziora Selmęt Wielki.

Szlak rowerowy na Podkarpaciu

Województwo podkarpackie oferuje rowerzystom dobrze przygotowane trasy rowerowe. Na mało uczęszczanych drogach, można natknąć się na stare cmentarze z wyrytymi na nagrobkach cyrylicą napisami czy drewniane cerkwie. Najbardziej malownicza trasa w tym rejonie wiedzie wzdłuż Pogórza Przemyskiego i Pogórza Dynowskiego aż do Rzeszowa.

Rowerem po Polsce przewodnik pokazuje, że nasz kraj jest stworzony do turystyki rowerowej. Istnieje wiele ścieżek rowerowych dedykowanych rowerzystom. Można również z powodzeniem wyznaczyć trasy, dzięki którym ominięte zostaną drogi prowadzące blisko ruchliwych ulic. Wyznaczenie odpowiedniej trasy i przygotowanie do niej roweru, pozwoli na spędzenie aktywnego urlopu i zwiedzenie wielu ciekawych miejsc w Polsce.