Wyprawy rowerowe po Polsce – jak zorganizować wycieczkę?

Jazda rowerem stała się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie urlopu na wycieczkach rowerowych. Wyprawy rowerowe po Polsce zyskują coraz więcej entuzjastów. Gdzie najlepiej wybrać się na rowerowy urlop?

Turystyka rowerowe zyskuje na popularności. Coraz więcej osób przesiada się na rower, by w ten sposób zwiedzać nasz piękny kraj. A Polska oferuje coraz więcej dobrze przygotowanych tras rowerowych. Wyprawy rowerowe po Polsce to nie tylko wycieczki wokół dużych miast, ale również ścieżki leśne, dobrze przygotowane drogi z daleka od ruchliwych ulic. Jazda na rowerze pozwala na dotarcie do miejsc, do których trudno dotrzeć samochodem.

Wyprawy rowerowe po Polsce – malownicze trasy

Jedną z ciekawych tras rowerowych, która dostarcza zarówno wrażeń z jazdy, jak i widokowych jest Szlak Orlich Gniazd. Biegnie on przez dwa województwa – śląskie i małopolskie. Szlak łączy Kraków z Częstochową. Na tej drodze znaleźć można wiele zamków i warowni, wybudowanych w skałach. Szlak biegnie przez teren Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Szlak liczy 190 kilometrów, ale wrażenia z jego przejechania są nie zapomniane.

Bardzo popularną trasą rowerową w Polsce jest trasa wzdłuż polskiego wybrzeża. Można nią przejechać od Świnoujścia do Półwyspu Helskiego. Trasa jest bardzo dobrze przygotowana. Rowerzyści będą mogli jechać zarówno asfaltowymi ścieżkami rowerowymi, jak i leśnymi ścieżkami. Ta różnorodność sprawia, że trasa jest przeznaczona dla średnio zaawansowanych rowerzystów. Dobrze rozwinięta infrastruktura noclegowa, pozwala na miłe spędzenie urlopu.

Najpiękniejszą trasą rowerową w Polsce jest trasa zwana Velo Dunajec. Zaczyna się po Tatrami w Zakopanem, a kończy pod Tarnowem. Wiedzie przez Nowy Targ, wokół Jeziora Czortyńskiego, Pieniński Przełom Dunajca. Atrakcją jest rowerowa przeprawa przez Dunajec i Poprad. Mimo, że trasa jeszcze nie jest w 100% gotowa, to uznawana jest za najbardziej malowniczą. Wszelkie trudy wycieczki niwelują piękne widoki.

W ostatnich latach powstaje coraz więcej tras rowerowych. Dzięki temu, miłośnicy dwóch kółek mają w czym wybierać, planując urlop. Dzięki rozbudowywaniu tras rowerowych, wycieczki na rowerze nie są już tylko sportem ekstremalnym. Ścieżki wiodą pośród malowniczych terenów, zapewniając turystom możliwość bezpiecznej jazdy z dala od ruchliwych i pełnych samochodów ulic. Coraz bardziej Polska w tym względzie upodabnia się do innych krajów Europy. Trudno więc się dziwić, ze turystyka rowerowa w Polsce z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników.