10 najdroższych rowerów na świecie

Kiedyś rowery były drogim prezentem na Pierwszą komunię. Dziś są bardzo powszechne i każdy mieć wymarzony rower za kilkaset złotych. Są jednak modele, których cena przytłacza. Oto najdroższe rowery świata .

1. Phanuel Krenckers’s Bicyclettes de Luxe – 34,425 dolarów

Rama z włókna węglowego i chromu. Akcesoria od światowej sławy producentów. Możliwość specyfikacji każdego modelu specjalnie na życzenie zamawiającego.
Oto rower specjalni zaprojektowany pod American Handmade Bicycle Show.

2.Litespeed Blade – 40,788 dolarów

Rower przy produkcji którego wykorzystano najnowsze technologie, najlepsze włókna węglowe i stop tytanu. Precyzja, jaką włożono w stworzenie tego roweru jest warta. Osoby, które miały okazję nim jeździć wspominają o niezwykłych wrażeniach z jazdy.

3.Montante Luxury Gold Collection – 46,000 dolarów

Słowo Gold w nazwie nie jest przypadkowe. Rama roweru pokryta jest bowiem złotem i tysiącem kryształków Swarovskiego. Dodatkowo siodełko to skóra węża wyposażona w wygodną poduszkę.

4.Chrome Hearts x Cervelo Mountain Bike – 60,000 dolarów

Rower, który podbije serca osób biorących udział w wyścigach lub triathlonach. Niezwykły efekt współpracy Chrome Hearts i Cervelo. Wart swojej ceny ze względu na wykorzystanie metali szlachetnych i skóry.

5.Trek Madone 7 – 75,000 dolarów

Duża cena ale w tym przypadku idzie ona w parze z dużą prędkością. Zaprojektowany z myślą o aerodynamice, dzięki czemu osiągniemy na nim niezwykłą jak na rowery prędkość.

6.Auramania Crystal Edition Gold Bike – 75,000 dolarów

Luksusowe siodełko, 24-karatowe złoto na ramie, zdobienia z kryształków. Rower niemal symbolizujący klasę i elegancję. Zwłaszcza, że na świecie jest tylko 10 sztuk.

7. Kaws – Trek Madone – 160,000 dolarów

Rzucający się w oczy charakterystyczny żółto-czarny design to efekt współpracy dwóch tytanów. Firma Trek i projektant Briana Donnelly włożyli co mogli najlepszego do tego projektu. Efekt jaki osiągnęli jest porażający.

8. Trek Yashimoto Nara – 200,000 dolarów

Trek to firma, która może pochwalić się wieloma udanymi współpracami przy projektach rowerów. Kolejnym jest rower stworzony razem z japońskim artystą Yashimoto Nara.
Wspólnie stworzyli lekki rower z włókna węglowego idealny na szybkie trasy i wyścigi.

9.Trek Buterfly Madone – 500,000 dolarów

Kolejny rower i kolejny projekt firmy Trek. Tym razem rower w wersji motylkowej. Dosłownie, gdyż cały rower ozdobiony jest setkami wzorów motylich skrzydeł. Zjawiskowe dzieło

10.Gold Extrime Mountain Bike – 500,000 dolarów

13 rowerów pokrytych 24-karatowym złotem, z 600 czarnymi diamentami i 500 szafirami, ze skórą aligatora na siodełku i kierownicy. W dodatku sprzedawany w zestawie ze złotym bidonem.
Zdecydowanie najdroższy rower świata.