Parki rowerowe w Polsce – gdzie warto pojechać?

Miłośnicy dwóch kółek, mogą zwiedzać Polskę dzięki coraz większej ilości dróg rowerowych. Mogą dotrzeć do miejsc, które do tej pory były dla nich niedostępne. Jednak nie tylko miłośnicy rowerowych wycieczek mogą rozwijać swoją pasję. Parki rowerowe w Polsce pozwalają fanom ekstremalnej jazdy na rowerze na podniesienie poziomu adrenaliny

Ekstremalna jazda na rowerze ma wielu zwolenników. Do niedawna, aby pojeździć downhillem czy freerife musieli szukać odpowiednich tras w lasach. Obecnie parki rowerowe w Polsce stają się coraz popularniejsze i dzięki temu można oddać się ekstremalnej rozrywce w bezpieczny sposób.

Najpopularniejsze parki rowerowe w Polsce

Największym i najpopularniejszym parkiem rowerowym w Polsce jest Bike Park Kasina, który oferuje aż 9 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Trasy liczą sobie aż 17 kilometrów i są zróżnicowane pod kątem nachylenia toru jazdy. Chciałbyś spróbować swoich sił w ekstremalnym zjeździe, ale nie masz odpowiedniego sprzętu? Na terenie parku można wypożyczyć sprzęt topowych marek. Dodatkowo na terenie parku znajduje się serwis i sklep, w którym zakupisz potrzebne części.

Skolnity Ski&Bike Park to park rowerowy który znajduje się w centrum Wisły. Miłośnicy ekstremalnych doznań będą mogli przejechać 3 trasy o łącznej długości 9 kilometrów. Trasa jest bardzo dobrze utwardzona, a bandy odpowiednio wyprofilowane. Dzięki temu nawet początkujący świetnie sobie poradzą. W parku znajduje się także wypożyczalnia sprzętu rowerowego oraz serwis.

Enduro Trails Bielsko-BIała to miejsce stworzone przez profesjonalistów, w którym znajdziemy aż dziewięć tras, przeznaczonych zarówno dla początkujących fanów enduro, jak i tych bardziej zaawansowanych. Łączna długość tras wynosi 70 kilometrów, co jest ewenementem w skali całego kraju. Trasy są tak przygotowane, że korzystać mogą z nich osoby posiadające profesjonalny sprzęt, jak i te, które takowego sprzętu nie posiadają.

W Gorczańskim Parku Narodowym znajduje się miejsce z czterema interesującymi trasami, o różnym stopniu trudności. Trasy przypadną do gustu miłośnikom downhillu. Osoby, które lubią turystykę rowerową podszytą ekstremalnymi doznaniami również znajdą coś dla siebie.

Turystyka rowerowa rośnie w Polsce w siłą. Świadczą o tym licznie powstające ścieżki i drogi rowerowe, które zapewniają aktywny wypoczynek. Pojawiające się parki rowerowe stają się równie popularne, tym samym zapewniając rozrywkę zwolennikom ekstremalnej jazdy na rowerze.