Trening interwałowy na rowerze stacjonarnym plan

Rowery do ćwiczeń interwałowych czy tak samo orbitreki interwałowe z pewnością znajdziemy w każdej dobrej siłowni. Natomiast jeśli szukamy czegoś do domu, warto zwrócić szczególną uwagę na osprzęt sprawdzonych producentów, na przykład: takich jak Hertz. Możemy mieć wtedy pewność, że rower interwałowy posłuży nam przez długi okres czasu, a sam system oporu będzie prawidłowo dostosowany do potrzeb osób początkujących bądź tych bardziej zaawansowanych, a dodatkowo napęd pozostanie cichy.

 

Prawidłowy trening interwałowy na rowerze stacjonarnym gwarantuje przede wszystkim rozładowanie naszych wewnętrznych baterii, podnosząc przy tym metabolizm organizmu przez nawet 48 godzin po ćwiczeniach. Podam przykładowy trening interwałowy na rowerze stacjonarnym plan dla osób początkujących, ale również tych bardziej zaawansowanych. Treningi te, mogą posłużyć do dopasowania indywidualnego planu treningowego. Warto pamiętać, żeby przed każdym treningiem wykonać rozgrzewkę, a po niej kilka ćwiczeń, które pozwolą nam na rozluźnienie mięśni. Pamiętajmy również, że bardzo ważna jest kontrola czasowa, mianowicie – jedna sesja treningowa to maksymalna liczba interwałów w czasie 15-20 minut.

 

Przykładowy plan interwału w fazie pracy sprint powinien wynosić: dla osób początkujących – 30 sekund; dla osób średnio zaawansowanych – również 30 sekund; a dla osób zaawansowanych – od 30 sekund do 60 sekund. Natomiast interwałowa faza odpoczynku powinna wynosić: dla osób początkujących: 60 sekund; dla osób średnio zaawansowanych – 30 sekund, a dla osób zaawansowanych – 15 sekund. Treningi interwałowe wykazują ogromny wpływ na każdy organizm. Zarówno trening aerobowy, jak i interwały na rowerze stacjonarnym pozwalają zrzucić zbędne i uporczywe kilogramy, z którymi zmagamy się już od dłuższego czasu. Cel ten jednak osiągany jest w zupełnie inny sposób, który warto poznać bliżej. Mianowicie, osoby, które budują masę mięśniową powinny zainteresować się zwłaszcza interwałowym treningiem HIIT, gdyż jest to jedna z najszybszych metod rzeźbienia sylwetki bez utraty tkanki mięśniowej.

 

Wiele osób ze względu na obawę utraty tkanki mięśniowej zwyczajnie omija trening związany z rowerem stacjonarnym. Jest to ogromny błąd, ponieważ interwały wykonywane na rowerku stacjonarnym umożliwiają skuteczną utratę tkanki tłuszczowej, a tym samym zachowują dobre wyniki na siłowni. Warto pamiętać, że ćwiczenia interwałowe, wymagają odpowiednich warunków, by były maksymalnie skuteczne.