Rodzaje bagażników do przewożenia rowerów

Rower zawsze z Tobą

Jeśli lubisz wycieczki rowerowe, na pewno pragniesz zabierać rower wszędzie. Wakacje? Rodzinny piknik za miastem? Warto zabrać ze sobą jednoślad, aby móc korzystać z niego w różnych okolicznościach. Bagażnik do przewożenia rowerów przyda Ci się na pewno, jeśli często podróżujesz. W tym artykule znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci wybrać odpowiedni bagażnik.

Bagażnik do przewożenia roweru – jak wybrać?

Bagażnik do przewożenia rowerów to ważny zakup. Aby móc skorzystać z najlepszej opcji, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii podczas zakupów. Najważniejszy jest rodzaj bagażnika. Ten dachowy to rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem pasjonatów rowerowych wycieczek. Taki bagażnik to możliwość bezpiecznego przewożenia nawet kilku sztuk rowerów. Cena bagażnika dachowego nie jest duża, a montaż niezwykle prosty. Jeśli chcesz przewieźć kilka rowerów, wystarczy kupić wystarczającą ilość uchwytów. Takie bagażniki nie utrudniają parkowania, co jest bardzo wygodne.
Kolejnym dostępnym rozwiązaniem jest platforma rowerowa na hak holowniczy. Takie rozwiązanie należy wybierać wówczas, gdy przewożone rowery są ciężkie. Platforma montowana jest na hak holowniczy i sprawdza się podczas przewożenia rowerów o nietypowych kształtach. Trzeba zachować ostrożność przy parkowaniu, aby nie uszkodzić rowerów oraz innych pojazdów. Niestety taki bagażnik to problem również w trakcie kolizji drogowej. Rowery umieszczone na platformie na haku holowniczym, są narażone dużo bardziej na uszkodzenia, niż jednoślady przewożone na bagażniku dachowym.
Trzecia propozycja to bagażnik na tylną klapę. Takie rozwiązanie jest dobre dla osób, które posiadają samochód bez haka holowniczego. Niestety bagażnik montowany na klapę nie sprawdzi się w przypadku niektórych modeli aut. Warto pamiętać o tym, iż użytkowanie bagażnika na tylną klapę może zakończyć się wgnieceniami oraz zarysowaniami na samochodzie.

Podsumowanie

Każdy rodzaj bagażnika na rower ma wady i zalety. Warto dokładnie przemyśleć wybór i zastosować rozwiązanie, które wydaje się najlepsze. Rower to wspaniały sposób na fascynujące wycieczki, warto zabierać go więc ze sobą w podróż. Dobrej jakości bagażnik zapewnia bezpieczeństwo oraz łatwy sposób montowania. Nie powinien także uszkodzić samochodu. Jeśli zależy Ci na takim rozwiązaniu, najlepiej będzie wybrać bagażnik dachowy, który cieszy się dużą popularnością i jest polecany bardzo często przez pasjonatów rowerowych wycieczek