Zabezpiecz rower – wybierz solidny stojak

Zainwestuj w stojak rowerowy

Często jeździsz rowerem? Na pewno wiesz, jak ważne jest dbanie o jego stan. Warto kupić dobrej jakości stojak rowerowy, dzięki któremu Twój jednoślad będzie mógł stać bezpiecznie i stabilnie, gdy nie będziesz go używać. Stojaki rowerowe można kupić zarówno w sklepie stacjonarnym jak i w sklepach internetowych. Jak wybrać odpowiedni? Kilka informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach tego artykułu.

Jak wybrać dobry stojak rowerowy?

Dobre stojaki rowerowe to gwarancja wysokiej jakości. Podczas dokonywania zakupu, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pierwsza z nich dotyczy materiału. Powinien być on solidny i zapewniać stabilne przechowywanie roweru oraz jego zabezpieczenie. Warto wybierać stojaki wykonane ze stali lub aluminium. Ilość plastikowych części powinna być jak najmniejsza. Dobry stojak rowerowy powinien wytrzymać co najmniej 20 kilogramowe obciążenie.
Kolejna ważna cecha dotyczy podstawy, a dokładnie jej szerokości. W zależności od preferencji i ilości dostępnego miejsca, można wybrać stojak na dwóch lub czterech nogach. Niektóre z nich posiadają funkcję składania, co jest szczególnie ważne w małych pomieszczeniach.
Dla większej wygody oraz swobody, warto wybrać stojak z możliwością regulacji. Dzięki temu można dostosować wysokość, na jakiej ma być umieszczony jednoślad. Takie stojaki nie są drogie, dlatego zakup nie powinien stanowić problemu. Wygodnym rozwiązaniem jest stojak z dodatkową ilością miejsca, gdzie można umieścić narzędzia. Poza tradycyjnym stojakiem, można wybrać również inne opcje. Najpopularniejsze to stojak montażowy do jednośladu, uchwyt serwisowy oraz ministojak.

Podsumowanie

Bezpieczne przechowywanie roweru to podstawa. Warto kupić solidny stojak, jego cena nie jest wysoka. Taki element wyposażenia można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i tych online. Dobry stojak powinien być solidny, najlepszy materiał to stal lub aluminium. Ilość elementów plastikowych powinna być jak najmniejsza. Stojak na rower powinien wytrzymać co najmniej 20 kilogramowe obciążenie. Podczas zakupu należy wybrać także odpowiednią szerokość podstawy. Dobrą opcją jest możliwość regulacji wysokości oraz złożenia stojaka. Takie rozwiązania sprawdzają się dobrze w małych pomieszczeniach. Poza tradycyjnym stojakiem, można zdecydować się także na zakup uchwytu serwisowego, ministojaka oraz stojaka montażowego.