Interwały rower

Wiele osób omija ćwiczenia związane z rowerem szerokim łukiem. Dzieje się tak najczęściej z powodu obawy utraty tkanki mięśniowej poprzez tego typu treningi. Natomiast aktywność związana z jazdą na rowerze niesie za sobą multum korzyści.

 

Ćwiczenia interwałowe charakteryzują się wykazywaniem dużej aktywności fizycznej, podczas której pojawia się zadyszka. Kluczem do sukcesu przede wszystkim jest bardzo wysoka intensywność ćwiczeń, krótki czas treningu ale również regeneracja organizmu. Interwały polegają na maksymalnym zmęczeniu mięśni, które prowadzi do wzrostu zapotrzebowania na tlen i spalaniu tkanki tłuszczowej w czasie 24-48 godzin po wysiłku. Do ćwiczeń interwałowych najlepiej wykorzystywać rower stacjonarny, który idealnie sprawdzi się w tej roli. Najlepiej wybrać sprzęt, posiadający regulację oporu, którą możemy wykorzystywać niezależnie od pogody czy pory dnia i nocy.

 

Osiągnięcie dość podobnych rezultatów jest o wiele bardziej ciężkie na normalnym, tradycyjnym rowerze – szczególnie podczas jazdy w mieście, gdzie mamy pewne ograniczenia ruchowe. Interwały rower, to bardzo dobry sposób również na przyspieszenie metabolizmu organizmu, dzięki czemu szybciej spalimy tkankę tłuszczową, a także wzmocnimy mięśnie. Trening interwałowy jest dość krótki – powinien wynosić 20 minut, dlatego idealnie sprawdzi się również w przypadku bardziej zabieganych osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższe treningi. Ćwiczenia interwałowe należy zacząć od tradycyjnej, 10 – minutowej rozgrzewki, którą również możemy rozpocząć na rowerze stacjonarnym. Interwały, należy zacząć chwilę później, stosując naprzemiennie serie o wysokiej i niskiej intensywności, aż do uzyskania całkowitego zmęczenia organizmu. Ze względu na to, że każdy interwał wiąże się z dużym wysiłkiem organizmu, na sam koniec treningu odczuwamy to w formie głodu.

 

Interwały na rowerze stacjonarnym bardzo szybko są w stanie wzmocnić nasze nogi czy także mięśnie brzucha, jednak wszystko wymaga zachowania prawidłowej techniki, a zarazem odpoczynku i regeneracji. Interwały są również świetną alternatywą ćwiczeń aerobowych, dzięki którym w tym samym stopniu spalimy zbędne kalorie, a dodatkowo pozostaniemy w świetnej formie i z kondycją na najwyższym poziomie. Dzięki regularnym i dobrze wykonywanym ćwiczeniom jesteśmy w stanie w całkiem krótkim czasie osiągnąć wymarzoną, szczupłą sylwetkę, dzięki włożonemu w ćwiczenia odpowiedniemu wysiłku, a także poprzez pokonane przez nas kilometry.