Ścieżki rowerowe nad morzem

Morze Bałtyckie słynie z bardzo pięknych i piaszczystych plaż. Jest świetna alternatywa dla osób, która lubią aktywny wypoczynek w trakcie urlopu. Znajdziemy tam wiele wyjątkowych ścieżek rowerowych, które zapewnia ogrom rozrywki. Pierwsza z nich jest najdłuższa trasa – czyli całe polskie wybrzeże. W zależności od tego skąd rozpoczniemy naszą wyprawę, cała trasa może liczyć nawet od 400 do 500 kilometrów.

 

Drogę najlepiej rozpocząć w Świnoujściu. Kolejną bardzo ciekawa trasa rowerowa jest trasa z Kołobrzegu do Koszalina. Jest dość łatwa, dlatego rowerzyści mogą się nią wybrać cała rodzina, nawet z małymi dziećmi. Ścieżka ta jest długości 65 km, dlatego śmiało możemy ja pokonać w ciągu jednego dnia. Jej ogromna zaleta są przepiękne i malownicze widoki. Trzecia ścieżka rowerowa prowadzi wokół jeziora Gardno. Obejmuje szlaki Słowińskiego Parku Narodowego, a jej długość to 20 km. Trasę można w łatwy i szybki sposób pokonać z dziećmi. Ścieżka rozpoczyna się w miejscowości Rowy.

 

Kolejna interesująca trasą jest ścieżka rowerowa po Półwyspie Helskim. Należy do najbardziej popularnych tras, a jej długość to 35 kilometrów w jedną stronę. Wycieczkę najlepiej zacząć we Władysławowie, kierując się na słynne chałupy. Pokonanie trasy rowerem nie jest trudne, ale może zająć nawet cały dzień. Kolejną ciekawą ścieżką rowerową jest trasa brzegami Dziwnej. To jedna z najdłuższych tras. Biegnie z Wolina zachodnim brzegiem Dziwnej do Dziwnowa. Wracamy natomiast jej wschodnim brzegiem przez Kamień Pomorski. Cała trasa w obydwie strony ma około 80 km długości. Przeznaczona jest dla bardziej doświadczonych kolarzy. Jak widać, nad Polskim morzem jest wiele atrakcji. Piękne i wyjątkowe ścieżki rowerowe nad morzem gwarantuje wspaniała rozrywkę i uprawianie aktywności fizycznej w wyjątkowym otoczeniu. Wypoczywając nad Bałtykiem wcale nie musimy spędzać całych dni na plaży.

 

Warto spędzać wakacje w bardziej aktywny sposób, ponieważ właśnie dlatego oprócz spędzania wyjątkowego wypoczynku możemy zasnąć również o nasze zdrowie i poprawę kondycji fizycznej. Oprócz tego, możemy zwiedzić okolice w znacznie szybszy sposób. Wyjątkowe przejażdżki zwłaszcza przy samym morzu zapewnią wspaniałe widoki i wyjątkowe wspomnienia na całe życie, do których będziemy z ogromna chęcią i przyjemnością wracać w każdej wolnej chwili. Tego typu rozrywka sprawdzi się również podczas wyjazdu z dziećmi, które z chęcią rozładują swoją energię podczas wyczerpującej przejażdżki.