Ciekawe szlaki rowerowe nieopodal latarni morskich

Szlak latarni morskich rowerem

Lighthouse Trail jest jednym z najbardziej popularnych szlaków w Point Reyes National Seashore. To piękna przejażdżka, z pięknymi widokami na zatokę Drakes Bay i Ocean Spokojny, a wszystko to po utwardzonych drogach, więc jest to łatwe do zrobienia dla ludzi o każdym poziomie umiejętności.

Szlak ten można pokonać jako trasę “tam i z powrotem” z Sir Francis Drake Blvd lub Bear Valley Visitor Center. Sekcja Sir Francis Drake Boulevard jest nieco łatwiejsza, ponieważ w drodze powrotnej jedzie się pod górę, ale trudniejsza, ponieważ w drodze powrotnej jedzie się w dół. Bear Valley Visitor Center jest nieco trudniejsza, ponieważ w obie strony jedzie się z górki, ale oferuje również możliwość zapętlenia się nad Kite Lake na mniej uczęszczanym szlaku, aby dodać kilka mil do swojej jazdy.

Sama latarnia morska nie jest dostępna dla rowerów – znajduje się na piaszczystej plaży i prowadzą do niej schody – ale ze szczytu wzgórza roztaczają się wspaniałe widoki. Latarnia znajduje się również na końcu jednego z bocznych szlaków (Point Reyes Lighthouse Loop Trail), więc jeśli czujesz się ambitnie, możesz objechać rowerem punkt dookoła i wrócić do punktu wyjścia tą trasą.

Na obu końcach tego szlaku znajdują się łazienki.

Utwardzona ścieżka ma szerokość 12 stóp, z 2-stopowym poboczem po każdej stronie. Pachołki oddzielają zajęte odcinki ścieżki od niezajętych. Ścieżka jest przeznaczona do użytku przez spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów i narciarzy biegowych.

Taki szlak latarni morskich rowerem jest naprawdę wspaniały.

Jeśli szukasz idealnego sposobu, aby wyrwać się z miasta do lasu, Lighthouse Trail może być najlepszym wyborem.

Co sprawia, że szlak jest tak wyjątkowy? To nie tylko sceneria, która sprawia, że jest to wspaniałe miejsce do jazdy na rowerze; jest to również idealne miejsce dla rowerzystów na każdym poziomie zaawansowania. Oferuje również kilka możliwości objazdów, więc możesz zrobić sobie przerwę w jeździe, zatrzymać się, by skosztować lokalnych owoców morza w uroczej wiosce rybackiej lub odwiedzić latarnię morską.

Możesz nawet zrobić z tego całodniową wycieczkę, jeśli zaczniesz odpowiednio wcześnie.

Cała przejażdżka zajmuje od 2,5 do 3 godzin w zależności od tego, jak daleko chcesz się posunąć

Lighthouse Trail został założony w 1989 roku przez grupę oddanych wolontariuszy i dopiero w sierpniu 2007 roku stał się częścią systemu Trans Canada Trail (TCT). Niektóre z jego ciekawszych elementów to wiszący most nad rzeką Salmon, liczne tunele, które zostały pierwotnie zbudowane przez Canadian Pacific Railway, a także spektakularne widoki na bujne zielone lasy Victorii i Wysp Vancouver oraz surowe wybrzeże..