Zielona Góra – gdzie wybrać się na rower?

Zielona Góra i okolice to przepiękne miejsce do turystyki rowerowej. Znaleźć można tu wiele szlaków, które będą atrakcyjne zarówno dla początkujących rowerzystów, jak i osób bardziej zaawansowanych. Ścieżki rowerowe Zielona Góra prowadzą do mnóstwa miejsc, które warto odwiedzić i zobaczyć na własne oczy.

Zielona Góra jest pełna ścieżek rowerowych. Jednak nie tylko w mieście znajdziemy szlaki, które warto przejechać. Wokół znaleźć można wiele miejsc, do których można się wybrać na weekendową przejażdżkę rowerem. Ścieżki rowerowe Zielona Góra dają możliwość zaplanowania ciekawych wypraw rowerowych i aktywnego spędzenia weekendu.

Gdzie rowerem w Zielonej Górze?

Zielona Góra dba o rowerzystów. Każdego roku powstają nowe ścieżki i drogi dla rowerzystów. Dzięki temu infrastruktura rowerowa jest bardzo rozbudowana i umożliwia organizowanie aktywnego wypoczynku. W Zielonej Górze prężnia działa system wypożyczania rowerów miejskich. Pozwala to za niewielką opłatą, wybrać się na wyprawę rowerową także osobom, które nie posiadają roweru.

Ścieżek rowerowych w Zielonej Górze przybywa, dlatego też miasto zdecydowało się na wydanie mapy, która uwzględnia ścieżki już istniejące oraz te w budowie. Dodatkowo na mapie znaleźć można stacje rowerów miejskich czy stacje naprawcze.

Ścieżki rowerowe wokół Zielonej Góry prowadzą głównie skrajem lasu. Są asfaltowe, tak więc osoby nie lubiące jeździć leśnymi ścieżkami będą mogły oddać się turystyce rowerowej w komfortowych warunkach. Po drodze rozstawiona jest duża ilość stołów piknikowych. Można więc połączyć wyprawę rowerową z piknikiem. To duża frajda zwłaszcza dla dzieci.

Dogodną trasą dla rodzin z dziećmi jest licząca szesnaście kilometrów trasa Jędrzychów (w stronę Zatonia) – Kiełpin – Ochla – Ogród Botaniczny. Droga nie jest skomplikowana i idealnie nadaje się na rodzinną niedzielną przejażdżkę. Do Ogrodu Botanicznego można również dojechać dłuższą trasą prowadzącą z Jędrzychowa przez Drzonków,Zatonie, Kiełpin i Ochlę. Trasa jest asfaltowa i choć dłuższa również przeznaczona jest dla amatorów.

Tras rowerowych w Zielonej Górze jest bardzo dużo i stale ich przybywa. Dzięki temu Zielona Góra staje się ciekawym miejscem dla miłośników turystyki rowerowej. Dobrze przygotowane ścieżki i drogi rowerowe zapewniają bezpieczeństwo poruszania się i frajdę z jazdy. Decydując się na rowerową wyprawę musimy pamiętać o tym, by zadbać o własne bezpieczeństwo, zakładając na głowę kask i pamiętając o odpowiednim oświetleniu roweru i wyposażeniu ubioru w elementy odblaskowe.