Zestaw rowerowy lampki

Zestaw świateł rowerowych to urządzenie, które może poprawić bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych. Składają się one zazwyczaj ze świateł z przodu i z tyłu roweru.

Światła mogą być szczególnie przydatne dla rowerzystów miejskich, którzy często jeżdżą po ruchliwych drogach bez poboczy.

Światła rowerowe są koniecznością dla większości rowerzystów i mogą stanowić różnicę między życiem a śmiercią. W nocy po prostu nie jest możliwe, aby zobaczyć, że nadjeżdżasz na czas, jeśli jesteś na jednym z tych świateł rowerowych. Istnieje wiele różnych rodzajów świateł rowerowych na rynku, więc ważne jest, żeby wiedzieć, czego szukać przy wyborze zestawów świateł rowerowych.

Jazda na rowerze w nocy może sprawiać wiele przyjemności, ale jest też niebezpieczna. Światła rowerowe pomagają być widocznym dla innych użytkowników drogi, a także sprawiają, że jesteś bardziej widoczny dla kierowców, którzy mogą wypatrywać czegoś, co szybko porusza się w ich peryferyjnym polu widzenia.

Najpopularniejsze są światła LED, ponieważ działają długo, mają bardzo niskie zapotrzebowanie na energię i nie nagrzewają się tak bardzo, jak inne typy świateł.

Oto dwa najlepsze rodzaje świateł do zestawu rowerowego:

  1. Lumintrail 300 lumenów 5 trybów wodoodporne światło główne roweru

    Jest to jeden z najjaśniejszych reflektor rowerowy na rynku dzisiaj z 300 Lumenów na jego wysokiej wiązki. Posiada wodoodporną konstrukcję, która czyni go idealnym do złych warunków pogodowych. To światło rowerowe posiada pięć różnych trybów i ma szerokokątny obiektyw, który zapewnia, że żadna część drogi nie pozostaje w ciemności. Zasilana jest trzema bateriami AAA lub kablem USB i wyposażona jest w uchwyt na telefon oraz regulowaną opaskę zapewniającą wygodę.

  2. Nitecore HC33 1000 Lumen CREE XP-L HD V6 LED Compact Flashlight

    Ten zestaw rowerowy lampki od Nitecore posiada aż pięć różnych trybów oświetlenia.

Światła tylne- niezwykle ważna rola

Tylne światła rowerowe służą przede wszystkim do zwiększenia widoczności dla innych osób jadących za Tobą. Głównym celem tych świateł jest ostrzeżenie tych wokół ciebie, kiedy planujesz wykonać skręt lub zwolnić. Wiele nowszych modeli tych świateł posiada tryby migające, które mogą być wykorzystane jako sposób sygnalizowania innym rowerzystom, kiedy można ich bezpiecznie wyprzedzić. Ważne jest, aby tylne światło było włączone przez cały czas, ponieważ jest to wymagane przez prawo w większości państw.

Większość tylnych lampek rowerowych jest bardzo mała i pasuje bezpośrednio do tylnej części sztycy podsiodłowej lub tylnego bagażnika. Są one łatwe w montażu i demontażu, co sprawia, że świetnie nadają się do użytku, gdy nie jeździsz na rowerze. Są one również bardzo przystępne cenowo, więc ich wymiana nie będzie wiązała się z rozbiciem banku, jeśli ulegną uszkodzeniu podczas użytkowania.