Velo- szlak rowerowy

Szlak rowerowy velo

Położony w samym sercu miasta, velo bike trail jest wspaniałą ucieczką dla tych, którzy szukają relaksującego odosobnienia.

Położona za dzielnicą biznesową, ścieżka rowerowa velo jest hołdem dla ścieżek rowerowych z dawnych lat. Odwiedzający mogą cieszyć się spokojną jazdą wzdłuż krętych ścieżek i zachwycających krajobrazów. Dwumilowa pętla jest idealna dla rodzin i przyjaciół, którzy chcą się dobrze bawić i zaczerpnąć świeżego powietrza podczas zwiedzania centrum Calgary.

Ścieżki są szerokie i zacienione, co ułatwia jazdę z dziećmi lub zwierzętami domowymi.

Będąc tam, poświęć chwilę, aby docenić niektóre z unikalnych dzieł sztuki, które znajdują się w krajobrazie. Poprzednie wystawy obejmowały wszystko, od malowanych opon po rzeźby rowerowe wykonane ze złomu i starych części rowerowych.

Ścieżka rowerowa Velo jest otwarta przez cały rok, w deszczu czy w słońcu! Obiekt wyposażony jest również w łazienki, więc nie musisz się martwić o pakowanie własnych zapasów, gdy wybierasz się na popołudniową przejażdżkę.

Szlak rowerowy Velo to szlak łączący wiele miejsc, w tym parki, szkoły i firmy. Szlak jest utwardzony asfaltem lub betonem i jest dobrym miejscem na przejażdżkę rowerową o każdej porze roku.

Ścieżka rowerowa velo zaczyna się w Eugene przy budynku Eugene Water & Electric Board (EWEB) i biegnie przez teren EWEB oraz wokół stadionu Autzen. Stamtąd biegnie wzdłuż Franklin Boulevard aż do połączenia z Amazon Creek. Następna część trasy rowerowej velo jest wzdłuż Amazon Creek, która łączy się z Amazon Parkway; następnie przechodzi do River Road i oddala się od Amazon Creek.

Ścieżka rowerowa velo kieruje się na północ wzdłuż River Road aż do Ferry Street; następnie biegnie na południe Ferry Street do Hilyard Street. Jest tam małe odgałęzienie, które biegnie na wschód wzdłuż Oregon Route 99W do Hilton Hotel. Inna część trasy rowerowej biegnie od Hotelu Hilton wokół Uniwersytetu Willamette, w dół ulicy Mill i w kierunku autostrady Delta.

Ta ścieżka rowerowa łączy się również z innym odgałęzieniem, które biegnie wzdłuż Delta Highway do Chambers Street, gdzie spotyka się z powrotem z River Road, jak również z dodatkowym odgałęzieniem biegnącym na zachód od Oregon Route 99W w kierunku Fern Ridge i Coburg Road.

Ten wielofunkcyjny szlak istnieje od 1875 roku

Pierwotnie był przeznaczony dla jazdy konnej, skuterów śnieżnych, samochodów, ruchu pieszego i rowerowego. Kiedy został zbudowany po raz pierwszy, był znany jako “The Grand Tour”.

Rower jest jednym z najbardziej przekształcających narzędzi na tej planecie, dlatego ważne jest, aby budować kompatybilną infrastrukturę. W National Capital Region przez lata brakowało sieci dróg rowerowych, ale teraz, dzięki Velo Route, marzenie o bezpiecznej jeździe na rowerze staje się rzeczywistością!