Wycieczka rowerowa? Przygotuj się odpowiednio

Długie trasy rowerowe – przygotuj się dobrze

Lubisz jeździć na rowerze i planujesz dłuższą trasę? Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu. Przed wyruszeniem warto zabrać ze sobą niewielki bagaż. Powinny znaleźć się w nim przedmioty takie jak:

 • Sprzęt – taki, który pozwoli dokonać napraw w razie konieczności. Warto mieć przy sobie elementy takie jak łyżka do opon, zapasowa dętka, łatki oraz klucz rowerowy.
 • Dodatkowe oświetlenie – przyda Ci się, jeśli nie masz pewności co do godziny powrotu. Warto się zabezpieczyć i zabrać ze sobą dodatkowe oświetlenie dla własnego bezpieczeństwa oraz komfortu.
 • Ubranie – pogoda lubi płatać figle i zmieniać się. Jeśli wybierasz się na dłuższą przejażdżkę, należy pamiętać o przygotowaniu. Weź więc ze sobą dodatkowe ubrania, które zabezpieczą Cię przed wiatrem, niską temperaturą czy deszczem.
 • Prowiant – jedzenie i napoje to ważne wyposażenie podczas długich wypraw rowerowych. W ich trakcie na pewno zgłodniejesz i poczujesz pragnienie. Aby oszczędzić czas na poszukiwaniach sklepu czy restauracji, warto po prostu zabrać ze sobą picie oraz jedzenie.
 • Coś dla energii – to się zawsze przydaje. Ciastko, batonik lub owoce są mile widziane.
 • Aparat – podczas przejażdżki na pewno zdarzą się widoki, które warto uwiecznić na fotografii. Aparat przyda Ci się, jeśli lubisz kolekcjonować wspomnienia w ten sposób.
 • Dokumenty – warto mieć je zawsze przy sobie, szczególnie w miejscach, które nie są nam dobrze znane.
 • Mini apteczka – podczas rowerowych przejażdżek mogą zdarzyć się różne incydenty. Warto mieć przy sobie podstawowe elementy wyposażenia apteczki.
 • Powerbank – to dobre zabezpieczenie, jeśli zdecydujesz się na naprawdę długą trasę z przystankami na nocleg.

Trasy na wycieczki rowerowe

Szukasz urokliwej trasy na wycieczki rowerowe? Oto kilka godnych uwagi propozycji:

 1. Podkarpackie – Forteczna Trasa Rowerowa,
 2. Mazury – Szlak Kanału Elbląskiego,
 3. Pomorze – Trasy Pojezierzy Zachodnich,
 4. Małopolska – Wiślana Trasa Rowerowa,
 5. Małopolska – Velo Dunajec,
 6. Rowerowy Szlak Orlich Gniazd,
 7. Szlak Wokół Jeziora Wigry,
 8. Puszcza Kampinoska,
 9. Szlak Książęcy,
 10. Puszcza Białowieska.

Powyższe przykłady to tylko niektóre z dostępnych opcji. W całej Polsce można wybrać się na ciekawą wycieczkę rowerową.

Podsumowanie

Długie wycieczki rowerowe to moc pozytywnych doznań i gwarancja wspaniałych wspomnień. Warto zadbać o komfort i bezpieczeństwo podczas przejażdżek. Elementy wyposażenia zaproponowane w tym artykule na pewno przydadzą Ci się podczas rowerowych wycieczek. W Polsce dostępnych jest wiele ciekawych tras rowerowych, z których warto skorzystać.