Trasa rowerowa przez Małopolskę

Małopolska trasa rowerowa

Jeśli szukasz bogatej kultury Małopolski, w południowo-wschodniej części Polski, to jest miejsce, gdzie możesz ją znaleźć: wśród wzgórz i lasów. Tutaj, w jednym z najpiękniejszych regionów, znajduje się ponad 400 zamków (co najmniej), niezliczone muzea i galerie, liczne pałace, kościoły i opactwa. I nie tylko to, ale również dziką przyrodę tego regionu można podziwiać na rowerze.

Czekają tu na Ciebie niezliczone ciche drogi, pastwiska i lasy, w których możesz odpocząć po pracy lub szkole. Obszar Małopolski oferuje wspaniałe trasy rowerowe, ponieważ jest położony w pięknej okolicy, która ma wiele uroku dla turystów.

Małopolska to idealne miejsce na rowerowe wakacje. Cały region pełen jest ciekawych atrakcji, które pozostawią każdego turystę pod wrażeniem. Przy trasach rowerowych znajduje się wiele malowniczych miejsc, które zapierają dech w piersiach.

Wiele atrakcji związanych jest z kulturą, dziedzictwem i historią Małopolski.

Znajduje się tu wiele zabytków, które powstały w różnych czasach: od starożytności do współczesności. Wszystkie mają swój urok i każdy z nich opowiada swoją własną historię o dawnej świetności Małopolski.

Małopolski szlak rowerowy to ścieżka rowerowa, która przebiega na terenie Małopolski.

Szlak rowerowy rozpoczyna się w Krakowie i prowadzi przez miasta: Krzeszowice, Zabierzów, Zator, Nowy Targ, Limanowa, Łapsze Niżne. Łączna długość szlaku rowerowego wynosi 170 km.

Smak Małopolski

Małopolska trasa rowerowa prowadzi przez piękne tatrzańskie krajobrazy oraz przez liczne atrakcje turystyczne, gdzie można się zatrzymać i odpocząć, napić się kawy lub zjeść zupę. W każdym mieście znajdziesz hotele i restauracje, a także tablice informacyjne z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi atrakcji na trasie. Na trasę możesz zabrać ze sobą psa – większość hoteli i restauracji akceptuje również zwierzęta.

Oprócz zwiedzania pięknych krajobrazów regionu, możesz odwiedzić kopalnię soli w Wieliczce (najstarsza kopalnia soli w Polsce), pojeździć na nartach w ośrodku narciarskim Wisła-Kotlina lub wybrać się na spływ tratwami w Gorczańskim Parku Narodowym. Zapraszamy do odkrywania tej wspaniałej okolicy od Krakowa po Zakopane!

Na mapie Małopolski znajdziesz ciekawe trasy rowerowe i piesze.

Mapa podzielona jest na kilka kategorii, dzięki czemu łatwo znajdziesz trasę najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom. Możesz wybierać spośród:

  • jazda trailowa (zielony)
  • jazda rekreacyjna (żółty)
  • jazda terenowa (pomarańczowy)
  • kolarstwo górskie (czerwony)