Dobra kondycja w ciąży i ćwiczenia zakazane

Dobra forma a ciąża

Dobra forma w ciąży jest bardzo ważna. Aktywność fizyczna wpływa doskonale na samopoczucie, sylwetkę, sprawność i przygotowanie do porodu. Z pewnością warto więc zadbać o tę kwestię i nie zaszywać się na kanapie aż na dziewięć miesięcy. Jest jednak lista ćwiczeń, które nie powinny być wykonywane w tym szczególnym czasie. Więcej informacji na ten temat umieściliśmy poniżej.

Tego nie rób w ciąży

Aktywność fizyczna i dobra forma w ciąży to niewątpliwie konieczność. Ćwiczenia zakazane w ciąży są jednak równie ważne, należy ich bowiem unikać. Mowa tutaj o wszelkich aktywnościach, których wykonywanie niesie ze sobą duże ryzyko upadków czy innych urazów. Oto przykładowe ćwiczenia tego rodzaju, których w okresie ciąży nie należy wykonywać:
sporty ekstremalne,
jazda konna,
jazda na łyżwach,
lekkoatletyka,
ćwiczenia wysiłkowe,
sporty zespołowe,
skoki,
rozciąganie,
aerobik.
Tego rodzaju aktywności są niebezpieczne, mogą powodować na przykład poronienie. Jeśli chcesz pozostać w dobrej formie, warto skorzystać z profesjonalnych usług. Mowa tutaj o klubach fitness, które oferują ćwiczenia dla kobiet ciężarnych. Są one bezpieczne, dostosowane do możliwości i potrzeb kobiety.

Podsumowanie

Warto zadbać o dobrą formę w czasie ciąży. Należy jednak unikać ćwiczeń, które są ryzykowne, a więc mogą zagrażać dziecku oraz matce. Dobrym rozwiązaniem są zajęcia w klubach fitness, przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży. Przeprowadza się je w bezpiecznych warunkach, które nie zagrażają ani przyszłej mamie ani jej dziecku. To bardzo ważne, aby w tym szczególnym czasie zadbać właśnie o kwestie związane z bezpieczeństwem. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z usług trenera personalnego, który oferuje dojazd do mieszkania klientki. To bardzo wygodne rozwiązanie, które także zapewnia przyszłej mamie i dziecku bezpieczeństwo. Takie usługi są jednak popularne przeważnie w większych miastach.