Trasy rowerowe w Przemyślu

Trasy rowerowe Przemyśl

Podróżowanie rowerem to coraz popularniejszy sposób spędzania czasu i wydawania pieniędzy. Ale nawet jeśli jesteś doświadczonym rowerzystą, znalezienie trasy, która jest bezpieczna i przyjemna, może być trudne. Jeśli jesteś początkującym rowerzystą lub chcesz spróbować czegoś innego, zapoznaj się z trasami rowerowymi w Przemyślu i okolicach.

Przemyśl to świetne miasto dla miłośników jazdy na rowerze. Miasto leży na obu brzegach rzeki San, którą przed powodziami chroni zapora. Obecnie zapora ta wykorzystywana jest jako strefa rekreacyjna, pełna obiektów sportowych i atrakcji turystycznych. Trasa rowerowa w Przemyślu rozpoczyna się przy zaporze. Przecina rzekę San betonowym korytem i biegnie wzdłuż brzegu rzeki. Trasa ta obejmuje nie tylko jazdę na rowerze, ale także pływanie, opalanie się i pływanie łódką.

Trasa rowerowa prowadzi obok kilku zabytków Przemyśla: Bramę Krakowską, kościół św. Michała i Rynek. Dalej biegnie ulicą Rynek do ulicy Planty i przez Park Planty przejeżdża mostem na Plantach (Most Łyczakowski). Następnie trasa rowerowa biegnie wzdłuż prawego brzegu Wisły.

Trasy rowerowe Przemyśl to oznakowane i wyznaczone trasy rowerowe będące częścią połączonej sieci dróg rowerowych.

Trasy te wykorzystywane są przez rowerzystów turystycznych do jednodniowych wycieczek oraz w ramach dłuższych podróży.

Zazwyczaj przebiegają one drogami publicznymi, w tym autostradami i drogami szybkiego ruchu, ale mogą też korzystać z dróg, ścieżek i szlaków terenowych. Są zaprojektowane tak, aby łączyć miejsca docelowe, takie jak miasta, miasteczka, parki, lasy i inne atrakcje.

Polski Związek Towarzystw Turystycznych stworzył sieć długodystansowych tras rowerowych, z których mogą korzystać zarówno turyści, jak i mieszkańcy. Polska Sieć Tras Rowerowych jest największą tego typu siecią w Europie o łącznej długości ponad 18 000 km (11 200 mil).

Trasy oznakowane są międzynarodowym znakiem tras rowerowych opracowanym przez Europejską Federację Cyklistów (ECF) w 1990 roku.

Znak ten przedstawia rower na żółtym tle z ukośnymi niebiesko-białymi pasami przez środek. Jest on stosowany do oznaczania dróg i ścieżek rowerowych w całej Europie. Znak ten jest identyczny z symbolem używanym od 1993 roku przez Brytyjską Kampanię Rowerową (British Cycling Campaign).

W mieście znajdują się dwa ogrody botaniczne: jeden duży i jeden mały (choć i tak jest duży). Znajdują się one po obu stronach rzeki Przemszy, blisko siebie. Można do nich dotrzeć rowerem lub pieszo. Można na przykład skorzystać z trasy nr 7 – linia zielona lub nr 2 – linia czerwona (obie trasy biegną równolegle do siebie).