Przed czym chroni powłoka ceramiczna na lakier?

Powłoka ceramiczna wyglądem przywodzi na myśl szkło. Jednak jest to warstwa ochronna, która jest zdolna zabezpieczyć samochód przed mikrorysami czy innego rodzaju skazami (powstałymi na skutek codziennego użytkowania czy pod wpływem czynników atmosferycznych).

Czy warto zastosować powłokę ceramiczną?

Powłoka ceramiczna to specjalistyczny preparat nakładany na lakier samochodowy, który ulega krystalizacji tworząc powłokę ochronną, której zadaniem jest ochrona lakieru przed czynnikami zewnętrznymi. Powłoka ceramiczna sprawia, że auto się błyszczy, a jego umycie jest zdecydowanie łatwiejsze. Natomiast na lakierze nie widać skutków upływającego czasu. Ceramika zabezpiecza lakier samochodowy przede wszystkim przed starzeniem się lakieru oraz jego matowieniem, ale jednocześnie także przed brudem. Ceramika to preparat, który po utwardzeniu zapewnia warstwę izolującą lakier (której grubość nigdy nie przekracza mikrona). Powłoka wzmacnia odporność lakieru na wszelkie zarysowania. Natomiast pojawiające się rysy znajdować się będą na powłoce, a nie na lakierze.

Jaką powłokę ceramiczną wybrać?

Wybierając ceramikę firmy o niewiadomej reputacji konieczne będzie samodzielne przekonanie się o jakości produktu i tego jak długo utrzyma się na aucie. Prościej jest wybrać znanych i cenionych producentów powłok ceramicznych oraz profesjonalistów nakładających w odpowiedni sposób powłoki na lakier samochodowy. W ten sposób uzyskiwana jest gwarantowana ceramiczna ochrona lakieru. Nakładanie powłok ceramicznych często wykonywane jest w ramach usługi car detailing. Dla uzyskania szklanego efektu powłoki na lakierze samochodowym warto zaufać renomowanym powłokom ceramicznym i dokładnej aplikacji przy usłudze car detailing. Otrzymanie gwarancji na powłokę ceramiczną zwykle związane jest z koniecznością pojawiania się na wizytach kontrolnych.  Nałożenie ceramiki wysokiej jakości zapewni ochronę nawet na wiele lat przed:

  • kwaśnymi deszczami,
  • chemią na myjni,
  • ptasimi odchodami.

Powłoka ceramiczna jest zalecana zarówno nowym samochodom jak i już używanym, gdyż przed nałożeniem powłoki wykonywane jest polerowanie, które poprawi stan lakieru, a ceramika utrzyma ten stan co najmniej na kilka lat. Efekt polerowania bez ceramiki utrzyma się zaledwie parę miesięcy. Natomiast ceramika nie jest polecana osobom, które kompletnie nie dbają o swój pojazd. Należy też pamiętać, że powłoka ceramiczna ma za zadanie wzmocnić lakier.

Od czego uzależniona jest cena powłoki ceramicznej?

Cena ceramiki na lakier samochodowy jest uzależniona od zakresu usługi auto detailing jak polerowanie, przygotowanie lakieru do nałożenia ceramiki, jakości nakładanego preparatu oraz rozmiaru samochodu i miejsc, gdzie ma zostać położona ceramiczna ochrona lakieru.